سیستم‌های انتقال ارز جهانی

چرا درآمد ارزی
چرا درآمد ارزی؟
ژوئن 28, 2021
ارز دیجیتال
ارزهای دیجیتال
ژوئن 30, 2021

سیستم‌های انتقال ارز جهانی

سیستمهای انتقال ارز جهانی

امروزه عده‌ای از مردم در سراسر دنیا به کسب درآمد ارزی روی آورده‌اند.سیستم‌های انتقال ارز کار این افراد را برای انتقال ارز آسان کرده است.البته برخی از این سیستمها ایران را در لیست تحریمهای خود قرارداده‌اند.در ادامه این سیستمها را با هم بررسی خواهیم کرد و می‌بینیم کدامیک ایران را تحریم کرده‌اند.

پی‌پال(PayPal)

تحریم ایران:بله

سیستمهای-انتقال-ارز-جهانی

این شرکت در سال 1998 در کالیفرنیا تاسیس شد و امروز بیش از 232میلیون حساب دارد.پی‌پال دارای محکمترین و سخت‌ترین قوانین مالی برای مبارزه با پولشویی است.سامانه پی‌پال نقل و انتقال وجه را از طریق اینترنت امکانپذیر می‌کند.این شرکت به تبع از قوانین آمریکا،ایران را تحریم کرده است.

اسکریل(Skrill)

تحریم ایران:بله

شرکت اسکریل در سال 2001 در لندن شروع به‌کار کرد.از مزایای این روش این است که برای انتقال وجه نیاز نیست فرد موردنظر حساب اسکریل داشته باشد و می‌توانید با استفاده از ایمیل او،انتقال وجه را انجام دهید.اما کارمزد انتقال وجه با این روش نسبتا بالاست به‌طوریکه برای انتقال 1000 باید 60 دلار هزینه پرداخت کنید.

پایونیر(Payoneer)

تحریم ایران:بله

این شرکت در سال 2005 در نیویورک شروع به فعالیت کرد.برای افتتاح حساب پایونیر حتما باید IP سیستم و اکانت شما یکسان باشد.به عنوان مثل اگر اکانت آمریکا باز می‌کنید IP شما نیز باید آمریکا باشد.از مهمترین مزایای پایونیر می‌توان به امکان پرداختهای دسته‌جمعی اشاره کرد.

وسترن یونیون(Western Union)

تحریم ایران:بله

لوگو وسترن یونیون

WU نیز یک شرکت آمریکایی است که در سال 1851 در نیویورک تاسیس شد.وسترن یونیون با حدود 500هزار شعبه در سراسر جهان بزرگترین شرکت خدمات مالی است.حواله پستی از خدمات این شرکت است.

 مانی‌گرام(MoneyGram)

تحریم ایران:بله

شرکت مانی گرام در سال 1940 در دالاس تاسیس و امروزه با داشتن 347هزار نمایندگی در جهان بعد از وسترن یونیون دومین شرکت بزرگ در زمینه انتقال وجه است.مانی گرام نیز از روش حواله فرد‌به‌فرد استفاده می‌کند.به این معنی که فرستنده از طریق یکی از نمایندگی‌های این شرکت اقدام به انتقال وجه کرده و گیرنده در با نشان دادن کارت شناسایی پول را دریافت می‌کند.این روش بیشتر برای مواقعی به کار می‎‌رود که گیرنده پول دارای حساب بانکی نباشد.

وب‌مانی

تحریم ایران:خیر

لوگو وب مانی

این شرکت جزو معدود شرکت‌هایی است که ایران را تحریم نکرده است.وب‌مانی در سال 1998 در مسکو تاسیس شد.مدارک لازم برای افتتاح حساب در این شرکت،اسکن صفحه اول پاسپورت و همچنین شماره موبایل متقاضی است.هزینه افتتاح حساب در وب‌مانی 11 دلار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *